Átadták a televíziós forgalmazású alkotásoknak járó Magyar Filmdíjakat tegnap este Budapesten, a Pesti Vigadóban. A Magyar Filmakadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával rendezett 5. Magyar Filmhéten az akadémia tagjai titkos szavazással döntöttek a 45 díj odaítéléséről. a Trezor kapta a legjobb tévéfilmnek járó díjat, a sorozatok közül az Aranyélet minden kategóriát megnyert. A legjobb televíziós forgalmazású dokumentumfilm a Gettó Balboa lett, a legjobb ismeretterjesztő filmnek járó elismeréssel a Vad Balatont díjazták. A legjobb kisjátékfilmnek az Ostromot választották, a legjobb tévés animációs alkotás a Luther / Isten tenyerén?lett. A Közönségdíjat – Magyarország legnagyobb mézeskalács szívét – a Gasztroangyal / Az eleven Húsvét című ismeretterjesztő film kapta.

A televíziós forgalmazású díjak nyerteseink teljes listája

1. Legjobb tévéfilm – Bergendy Péter rendező – Trezor
2. Legjobb női főszereplő-tévéfilm – Szávai Viktória – A színésznő
3. Legjobb férfi főszereplő- tévéfilm – Anger Zsolt – Trezor
4. Legjobb női mellékszereplő-tévéfilm –Tóth Ildikó – A színésznő
5. Legjobb férfi mellékszereplő-tévéfilm –Scherer Péter – Trezor
6. Legjobb forgatókönyv-tévéfilm – Köbli Norbert -Trezor
7. Legjobb vágás-tévéfilm – Király István -Trezor
8. Legjobb fényképezés-tévéfilm – Nagy András – Trezor
9. Legjobb díszlet / látvány-tévéfilm – Kiss Dorka – Curtiz
10. Legjobb jelmez-tévéfilm – Breckl János – Curtiz
11. Legjobb smink-tévéfilm – Árpa Karolina – Curtiz
12. Legjobb smink-tévéfilm – Kolontáry Éva – Curtiz
13. Legjobb smink-tévéfilm – Szabó Mónika – Curtiz
14. Legjobb zene-tévéfilm – Pacsay Attila – Trezor
15. Legjobb hang-tévéfilm – Balázs Gábor -Trezor
16. Legjobb televíziós sorozat – Mátyássy Áron – Aranyélet (Vakfolt)
17. Legjobb női főszereplő-televíziós sorozat – Ónodi Eszter – Aranyélet (Vakfolt)
18. Legjobb férfi főszereplő-televíziós sorozat -Thuróczy Szabolcs – Aranyélet
19. Legjobb női mellékszereplő-televíziós sorozat – Danis Lídia
20. Legjobb férfi mellékszereplő-televíziós sorozat -Végh Zsolt Aranyélet  
21. Legjobb forgatókönyv-televíziós sorozat –Vancsik Péter, VanicsekOlivér – Aranyélet
22. Legjobb vágás-televíziós sorozat – Kiss Wanda – Aranyélet
23. Legjobb fényképezés-televíziós sorozat – Marosi Gábor – Aranyélet
24. Legjobb díszlet / látvány-televíziós sorozat – Hujber Balázs – Aranyélet
25. Legjobb jelmez-televíziós sorozat – Breckl János – Aranyélet
26. Legjobb smink-televíziós sorozat – Gerő Szandra – Aranyélet
27. Legjobb smink-televíziós sorozat – Vincze Gabriella – Aranyélet
28. Legjobb zene-televíziós sorozat – The Uptown Fellaz – Aranyélet
29. Legjobb hang-televíziós sorozat – Péterffy Máté – Aranyélet
30. Legjobb dokumentumfilm – Bogdán Árpád – Getto Balboa
31. Legjobb vágás-dokumentumfilm – Sass Péter – Könnyű leckék
32. Legjobb fényképezés-dokumentumfilm – Bordás Róbert – Gettó Balboa
33. Legjobb hang-dokumentumfilm – Balázs Gábor – A mindenség szerelmese  
34. Legjobb ismeretterjesztő film – Mosonyi Szabolcs – Vad Balaton
35. Legjobb vágás-ismeretterjesztő film –Oláh Kata Rotschild Klári legendái
36. Legjobb fényképezés-ismeretterjesztő film – Mosonyi Szabolcs – Vad Balaton
37. Legjobb hang-ismeretterjesztő film Bőhm Dániel – RotschildKlári legendái
38. Legjobb kisjátékfilm – Ostrom, rendező: Kovács István
39. Legjobb női főszereplő-kisjátékfilmZsurzs Kati – Last Call
40. Legjobb férfi főszereplő-kisjátékfilm – Ujlaki Dénes – Az agg színész
41. Legjobb forgatókönyv-kisjátékfilm – Tóth Barnabás – Susotázs
42. Legjobb vágás-kisjátékfilm – Csillag Manó – A legjobb játék
43. Legjobb fényképezés-kisjátékfilm – B Marton Frigyes – Megtört szív
44. Legjobb animációs film – Luther / Isten tenyerén?, rendező: Richly Zsolt
45. Legjobb forgatókönyv-animációs film – Gyulai Líviusz / Egy komisz kislány naplója 13. epizód – Viva Mexikó