Ők lettek a 2018-as BAFTA-díj győztesei

Írta: Közzétéve: 2018-02-19
 

Kiosztották az idei BAFTA-díjakat! Az estének 12 jelöléssel neki vágó A víz érintése végül a vártnál kevesebb, szám szerint 3 díjjal távozott, ellenben a Három óriásplakát Ebbing határában a 9 jelölésből, 5-öt tudott díjra váltani, így Martin McDonagh filmje lett az est abszolút győztese. De díjat kapott Roger Deakins operatőr is, aki helyett a film (Szárnyas Fejvadász 2049) rendezője vette át az elismerést. Továbbá Gary Oldman-t, Allison Janney-t, a Coco-t és a Nyomd bébi nyomd! című filmet is jutalmazták. A nyertesek teljes listája alább tekinthető meg:

Legjobb film

Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A legsötétebb óra (Darkes Hour)
Dunkirk (Dunkirk)
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb brit film

A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Sztálin halála (The Death Of Stalin)
Isten országa (God’s Own Country)
Lady Macbeth (Lady Macbeth)
Paddington 2. (Paddington 2)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb elsőfilmes rendező, producer vagy író

The Ghoul – Gareth Tunley (író/rendező/producer), Jack Healy Guttman és Tom Meeten (producerek)
I Am Not A Witch – Rungano Nyoni (író/rendező), Emily Morgan (producer)
Jawbone – Johnny Harris (író/producer), Thomas Napper (rendező)
Kingdom Of Us – Lucy Cohen (rendező)
Lady Machbeth (Lady Macbeth) – Alice Birch (író), William Oldroyd (rendező), Fodhla Cronin O’Reilly (producer)

Legjobb nem angol nyelvű film

Elle
First They Killed My Father
A szobalány (The Handmaiden)
Szeretet nélkül (Loveless)
Az ügyfél (The Salesman)

Legjobb dokumentumfilm

City Of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

Legjobb animációs film

Coco (Coco)
Loving Vincent (Loving Vincent)
Életem cukkiniként (My Life As A Courgette)

Legjobb rendező

Denis Villeneuve (Szárnyas fejvadász 2049)
Luca Guadagnino (Szólíts a neveden)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Guillermo del Toro (A víz érintése)
Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb eredeti forgatókönyv

Jordan Peele (Tűnj el!)
Steven Rogers (Én, Tonya)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (A víz érintése)
Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb adaptált forgatókönyv

James Ivory (Szólíts a neveden)
Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider (Sztálin halála)
Matt Greenhalgh (Film Stars Don’t Die In Liverpool)
Aaron Sorkin (Elit játszma)
Simon Farnaby, Paul King (Paddington 2.)

Legjobb női főszereplő

Annette Bening (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot Robbie (Én,Tonya)
Sally Hawkins (A víz érintése)
Saoirse Ronan (Lady Bird)

Legjobb férfi főszereplő

Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Gary Oldman (A legsötétebb óra)
Jamie Bell (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Timothee Chalamet (Szólíts a neveden)

Legjobb női mellékszereplő

Allison Janney (Én, Tonya)
Kristin Scott Thomas (A legsötétebb óra)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Lesley Manville (Fantomszál)
Octavia Spencer (A víz érintése)

Legjobb férfi mellékszereplő

Christopher Plummer (A világ összes pénze)
Hugh Grant (Paddington 2.)
Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)
Willem Dafoe (Floridai álom)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb filmzene

Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Szárnyas fejvadász 2049)
Dario Marianelli (A legsötétebb óra)
Hans Zimmer (Dunkirk)
Jonny Greenwood (Fantomszál)
Alexandre Desplat (A víz érintése)

Legjobb operatőr

Roger Deakins (Szárnyas fejvadász 2049)
Bruno Delbonnel (A legsötétebb óra)
Hoyte van Hoytema (Dunkirk)
Dan Laustsen (A víz érintése)
Ben Davis (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb vágás

Jonathan Amos, Paul Machliss (Nyomd bébi nyomd)
Joe Walker (Szárnyas fejvadász 2049)
Lee Smith (Dunkirk)
Sidney Wolinsky (A víz érintése)
Jon Gregory (Három óriástábla Ebbing határában)

Legjobb látványtervezés

Sarah Greenwood, Katie Spencer (A szépség és a szörnyeteg)
Dennis Gassner, Alessandra Querzola (Szárnyas fejvadász 2049)
Sarah Greenwood, Katie Spencer (A legsötétebb óra)
Nathan Crowley, Gary Fettis (Dunkirk)
Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau (A víz érintése)

Legjobb jelmeztervezés

Jacqueline Durran (A szépség és a szörnyeteg)
Jacqueline Durran (A legsötetebb óra)
Jennifer Johnson (Én, Tonya)
Mark Bridges (Fantomszál)
Luis Sequeira (A víz érintése)

Legjobb smink

Donald Mowat, Kerry Warn (Szárnyas fejvadász 2049)
David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji (A legsötétebb óra)
Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee (Én Tonya)
Daniel Phillips (Viktória királynő és Abdul)
Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten (Az igazi csoda)

Legjobb hang

Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater (Nyomd bébi nyomd)
Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth (Szárnyas fejvadász 2049)
Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten (Dunkirk)
Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern (A víz érintése)
Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood (Star Wars: Az utolsó Jedik)

Legjobb vizuális effektusok

Gerd Nefzer, John Nelson (Szárnyas fejvadász 2049)
Scott Fisher, Andrew Jackson (Dunkirk)
Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott (A víz érintése)
Star Wars: Az utolsó Jedik
A majmok bolygója: Háború

Legjobb brit animációs rövidfilm

Have Heart
Mamoon
Poles Apart

Legjobb brit rövidfilm

Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

Legjobb feltörekvő tehetség (a nézők szavazata alapján)

Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O’Connor
Tessa Thompson
Timothee Chalamet